Dane Kontaktowe

Car-Man S.C. ul.Tałdykina 3 85-791 Bydgoszcz tel.52 360 72 35 tel.kom 667-66...

[więcej]

Tłumiki

Układy wydechowe

Zadania:
  • odprowadzenie spalin,
  • redukcja hałasu powstającego przy rozprężaniu spalin,
  • zmniejszenie emisji związków toksycznych do atmosfery.
Kontrolę stanu technicznego układu wydechowego zalecamy przeprowadzać np. podczas wymiany oleju silnikowego. W przypadku stwierdzenia:
  • uszkodzenia gumowych wieszaków lub elementów łączących poszczególne części układu - należy wymienić je na nowe, ponieważ ma to wpływ na trwałość pozostałych elementów, spadający tłumik może nie tylko sam się uszkodzić lecz również uszkodzić zderzak lub np: zbiornik paliwa lub przewody hamulcowe.
  • uszkodzenia uszczelek - należy wymienić je na nowe, ponieważ powodują one nieszczelności układu wydechowego i mogą doprowadzić do przedostania się spalin do wnętrza pojazdu oraz powodują uszkodzenie (wypalenie) złączy tłumików co może doprowadzić do ich przedwczesnej wymiany.
  • uszkodzonych tłumików oraz katalizatorów - należy wymienić je na nowe. Uszkodzony tłumik może powodować  przedostawanie się spalin do kabiny, a uszkodzony katalizator nie oczyszcza spalin co prowadzi do zwiększonej toksyczności spalin a w pojazdach z system EOBD II powoduje zapalenie się lampki diagnostyki silnika a w skrajnych przypadkach powoduje uszkodzenie sondy lambda

cofnij

Copyright © 2010 Car Man - AutoCrew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

projekt i wykonanie: Mediart Agencja Reklamowa Bydgoszcz

dobry warsztat samochodowy, Bydgoszcz, Fordon, niedroga naprawa wszystkich modeli i marek
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]