Dane Kontaktowe

Car-Man S.C. ul.Tałdykina 3 85-791 Bydgoszcz tel.52 360 72 35 tel.kom 667-66...

[więcej]

Płyn chłodniczy

Właściwe parametry płynu w układzie chłodzenia gwarantują sprawne działanie samochodu. Dlatego też płyn powinien być okresowo sprawdzany,nie tylko  w okresie zimowym ale również i letnim.

Parametry płynu chłodniczego, takie jak temperatura zamarzania oraz wrzenia, można  sprawdzić za pomocą prostych testerów dostępnych w marketach, lecz lepiej sprawdzić go za pomocą specjalnego przyrządu zwanego refraktometrem. Tester ten  działa szybko, po kilku sekundach otrzymujemy precyzyjny wynik. Dzięki niemu w razie wykrycia nieprawidłowości, np. wysokiej temperatury zamarzania płynu w zimie, możemy szybko zareagować wymieniając płyn na nowy lub zmniejszając temperaturę zamarzania . Z kolei w okresie letnim powinniśmy zwracać większą uwagę na temperaturę wrzenia płynu, zwłaszcza jeżeli często uzupełniamy jego ubytki w chłodnicy wodą destylowaną. . Tester może być używany wielokrotnie i działa z większością stosowanych w Polsce płynów chłodniczych, również tak zwanych płynów serwisowych stosowanych np przez grupę VW taki jak G11 lub G12. Jednak nie tylko sam płyn ma wpływ na prawidłową pracę układu chłodzenia, również ważne jest czy układ jest szczelny oraz czy korki ciśnieniowe w ukadzie działają prawidłowo. Wszystkich tych sprawdzeń mogą Państwo dokonać u nas a w razie wykrycia usterek nasi doradcy rozwiążą problem w najkorzystniejszy dla Państwa sposób.

cofnij

Copyright © 2010 Car Man - AutoCrew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

projekt i wykonanie: Mediart Agencja Reklamowa Bydgoszcz

dobry warsztat samochodowy, Bydgoszcz, Fordon, niedroga naprawa wszystkich modeli i marek
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]