Dane Kontaktowe

Car-Man S.C. ul.Tałdykina 3 85-791 Bydgoszcz tel.52 360 72 35 tel.kom 667-66...

[więcej]

Oświetlenie

Źle wyregulowane światła to zagrożenie dla nas i kierowców innych aut. Ustawienie trzeba korygować po obciążeniu auta. W większości aut da się to zrobić z wnętrza - o ile działa regulator. Jednak jego prawidłowa praca jest tylko wtedy możliwa jeżeli mamy prawidłowo wyregulowane światła w położeniu wyjściowym.
 

Sprawne żarówki są jednym z elementów decydujących o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem, szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności. Warto pamiętać, że oprócz żarówek do reflektorów, które w pierwszej chwili przychodzą na myśl, samochody wyposażone są w żarówki w takich miejscach jak: tablica rejestracyjna, wnętrze samochodu, deska rozdzielcza, kierunkowskazy, reflektory przeciwmgielne, światła cofania, światła stopu. Wszystkie są bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa własnego, jak również innych uczestników ruchu drogowego.

Złe ustawienie reflektorów to przyczyna oślepiania i zmęczenia kierowców. To częsta przyczyna wypadków. Teoretycznie raz ustawione światła powinny zachować prawidłową geometrię świecenia przez cały okres życia samochodu. Jednak luzują się śrubki mocujące reflektor, zawieszenie powoli zmienia swoją sztywność, co powoduje zmianę położenia nadwozia w stosunku do jezdni. Światła zaczynają świecić za wysoko. Przyczyny zmiany ustawienia świateł to także wszelkie naprawy blacharskie w okolicy reflektora. Prawidłowe nastawy może zmienić też tak niegroźna z pozoru czynność, jak wyjęcie i ponowny montaż światła lub wymiana żarówki. Teoretycznie każda żarówka powinna być taka sama. W praktyce jednak każda jest inna. Współczesne samochody mają możliwość ręcznej lub automatycznej korekcji ustawienia reflektorów. Jest ona potrzebna, gdy samochód jest mocno obciążony. Jeśli któryś z elementów odpowiedzialnego za to układu zawiedzie, to mimo idealnie ustawionych reflektorów będziemy przyczyną co najmniej irytacji innych kierowców. Jednak zbyt wysokie ustawienie świateł szkodzi także kierowcy "felernego" auta. Jest on oślepiany rozproszonym światłem. Wydaje mu się, że przed samochodem jest jasno, ale nie jest w stanie dostrzec przebiegającego przed nim psa. Stwarza to zagrożenie w ruchu drogowym i zdecydowanie zmniejsza to komfort jazdy prowadząc do szybkiego zmęczenia kierowcy.
 
Zalecamy ustawienie świateł co najmniej dwa razy do roku, a kontrolę ich prawidłowego ustawienia po każdej wymianie żarówki. Pamiętaj od tego zależy Twoje bezpieczeństwo a także inych uczestników ruchu.

cofnij

Copyright © 2010 Car Man - AutoCrew. Wszelkie prawa zastrzeżone.

projekt i wykonanie: Mediart Agencja Reklamowa Bydgoszcz

dobry warsztat samochodowy, Bydgoszcz, Fordon, niedroga naprawa wszystkich modeli i marek
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]